Bir asker kızı olarak hayatımın büyük bir kısmı şehir, şehir gezerek geçti. Yüzlerce farklı insan, karakter tanıdım. Hayalperest bir çocuktum ben. Küçük yerlerde yaşadığımız için pek fazla arkadaşım olmazdı, bu yüzden ben de kurgusal karakterleri arkadaşım olarak görürdüm. O süper kahramanların bir gün ekrandan fırlayıp, dünyadaki tüm kötülükleri bitireceğine inanırdım kendimce. Belki o kahramanlar gelmediler ama bana çok büyülü bir evrenin kapısını araladılar: Kurgusal dünya!

Üniversiteye gittiğim yıla kadar çok fazla dizi ve filmi izlediğimi hatırlıyorum. Gün be gün izlerdim! Yabancı diziler, fantastik filmler, kitaplar, uyarlamalar…Üniversitede hukuk okuduğum için biraz ara versem de yaz tatillerinde de devam ederdim. Şimdi içinizden “Sana ne kattı bu?” diyebilirsiniz. Tanıdığım her ruh, bir gün gerçek dünyada da karşıma çıkabileceğine inandığım her bir insan tipi bana çok önemli bir şey öğretti: İnsanları olduğu gibi, değiştirmeden kabul etmeyi! Hiç bir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını gösterdi. Tıpkı gökyüzüne baktığında tek gibi görünen ama aslında iki tane yıldızdan oluşan CAPELLA gibi…

Okudum,izledim ve sıra geldi yazmaya…Çocukken kendi hayalimde değiştirdiğim o dünyalar benim bir bakıma ilgi alanıma sonrasında da tutkuma dönüşüverdi. O zamanlar oyunlarımın bir parçasıydı şimdi de ben o dünyanın bir parçasıymışım gibi hissediyorum.  Uzun zaman başka bir çatının altında yürüttüğüm bu işi artık kendi kanatlarımla uçarak. özgürce yapma zamanımın geldiğini hissettiğim an CAPELLA doğdu.

Bu tabii ki bir ekip işi olacak! Ailem yerine koyduğum güzel insanlarla güzel bir yolculuğa çıktık. Burada kurgusal dünyaları konuşacağız, o dünyaların gerçeğe dönüştüğü setlere gideceğiz, hikayelere şöyle bir yakından bakacağız ve dahası  sadece burada değil dünyanın dört bir yanında bizlere ulaşan apayrı dünyaları da bu serüvene dahil edeceğiz!

Sözün kısası: Siz bir dünya kurdunuz biz de SÖYLEYECEK SÖZÜM VAR, BU HİKAYEDE BEN DE VARIM! diyeceğiz.

Bu anlayışta olan herkesi de maceramıza bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s