ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK!

Başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı dizi, birbirine taban tabana zıt iki karakterin bir cinayetin tarafı olmalarıyla başlayan, katili ararken oldukları kişiyle olmak istedikleri arasında sıkışırken aynı zamanda duygularıyla da savaşmak zorunda kalacak olan Ilgaz ve Ceylin’in bıçak sırtında geçen hayatlarını ekrana taşıyor.

Hikayemizin ana kahramanı Ceylin, kural tanımaz, ukala, zafere giden yolda her şey mubahtır diyen ve bu uğurda da her şeyi göze alabilecek kadar usul tanımayan bir avukattır. Söz konusu kendi müvekkilleri olduğunda adaletten çok kazanmayı ön planda tutan Ceylin için Çınar’ın cinayet dosyası sıradan bir davadır, o kadar. Onu da diğer müvekkilleri gibi ne pahasına olursa olsun, maktulü ve ailesini düşünmeden dışarı çıkartacak ve zafer listesine bir çentik daha atacaktı! Hayat siz planlar yaparken karşınıza çıkanlardır diye bir söz vardır,Ceylin tam da bunu yaşadı. Aldığı dosyanın maktulü kız kardeşi çıkınca hayatı kağıttan kuleler misali yıkıldı, o da altında kaldı.

Bu ağır dosyanın diğer tarafında da dürüstlüğüyle nam salmış cumhuriyet savcısı Ilgaz Kaya vardır! Hayatının bir sloganı olsa “Kontrol,dürüstlük ve kurallar!” olacak olan Ilgaz, kardeşinin cinayetle suçlanmasının ardından büyük bir çıkmaza girdi. Bir tarafta kardeşi diğer yanda uğrunda yaşadığı kuralları. Sahi ya gerçeğin ortaya çıkması için illa kirlenmek mi lazımdı? Ilgaz’ın bu dosyada başı sürekli beladan belaya koşan ve her hareketiyle kafasını karıştırırken ona “Asla yapmam!” dediği şeyleri yaptıran Ceylin’le belada. Yetmezmiş gibi eski nişanlısının abisi de dosyaya savcı olarak atanınca, ortalık baya şenlendi!

Savcı Pars bu hikayenin tam ortasındaki gri adamı. Ne beyaz ne de siyah. Ilgaz ve Ceylin’in karşısında bu dosyada gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken Pars’ın sürekli önlerine çıkacağı ve de başlarının tatlı belası olacağına kimsenin şüphesi yoktur değil mi?

Yargı’da katil ne zaman adalete teslim edilir, bu olaylar ne zaman çözülür bilemeyiz ama biz bu ekibi çok sevdik! Sema Ergenekon seneler sonra fırtına gibi döndü, ne de güzel etti.

Pazar günleri hep birlikte YARGI dağıtıyor muyuz?

 

 

BÖLÜM YORUMLARIMIZ:

Yargı 9. Bölüm Yorumu

10.Bölüm Yorumu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s