BİR MÜCADELE VE ARAYIŞIN HİKAYESİ; AZİZ…

Başrollerinde Murat Yıldırım, Simay Barlas ve Damla Sönmez’in yer aldığı dizi 1930’lu yılların Türkiye’sini gözler önüne seriyor. Antakya’nın Türkiye topraklarına katılmasından önceki dönemi gözler önüne seren dizi, vatansever Aziz Payidar’ın hikayesini de ekranlara taşıyor. 

Dizinin hikayesi kısaca şöyle: Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Pierre’in oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba da amcası Galip Payidar’ın oğlu Adem ile nişanlanmıştır.

Dönüşünden sonra en sevdiklerinin ihanetini öğrenen Aziz’se yıkılmak şöyle dursun küllerinden yeniden doğar. Ülkesi için büyük bir mücadeleye girişen Aziz bu yolculukta gerçek yuvasını da keşfedecektir…

Dizi “Poldark” isimli İngiliz dizisinden uyarlanan Aziz daha şimdiden izleyenleri ekran başına kilitledi. Vatansever bir adamın ülkesi için mücadele ederken aynı zamanda kendi kalbine giden yolculuğunun anlatıldığı dizide, Aziz’in mücadelesi anlatılırken, anlatılan aşk hikayesi de kalplere dokunacak.

 

AZİZ BÖLÜM ANALİZLERİMİZ:

KIRIK KALPLER DURAĞINDA (AZİZ,3.BÖLÜM)

EN GÜZEL DEVRİM AŞKTIR (AZİZ,4.BÖLÜM)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s