Ah aşk, ah sen nelere kadirsin? Engel tanımazsın. Aşk insanın hayatında her zaman çok özeldir ama onun her halinin insana ilham verdiğine inanırım ben. Bu sebeplerle de dizilerdeki aşklar da en az dizilerin kendisi kadar dikkat çekici oldu. Biz de aşkın önceliği olmaz diyerek dizilerde en az ana çiftler kadar ilgi gören o diğer aşkları, aşıkları konuşalım istedik. Ekibimizle bir araya gelerek dizilerdeki o malum aşıklar dosyasını sizler için derledik. Çaylar kahveler hazırsa, buyurun başlayalım.

  • Mustafa ve Meryemce Aslanbaş(Mehmet Günsür-Tülin Özen)/ Beyaz Gelincik

Beyaz Gelincik dizisi yayınlandığı dönemde rekor kıran işlerdendi. Dizinin hikayesi, başrollerin aşkları kadar meşhur olan diğer bir konuysa Mustafa ve Meryemce’nin aşklarıydı. Aşkın gücünü sanırım en iyi anlatan dizi  çiftlerindendi. Mustafa ve Meryemce bir pavyonda tanışıyorlar, Mustafa karısına aşık olunca da onu pavyondan çıkarıp evleniyor. Bu aşk hikayesi insanlara geçmişin, yapılan hataların aşkın önüne geçemeyeceğini öyle samimi şekilde geçirdi ki bu aşkları en az dizi kadar popüler oldular. Meryemce kocasına çok aşık, onun üstüne titreyen bir karakter.  Mustafa ne olursa olsun karısından bir an olsun vazgeçmedi. Kaçıp gittiğinde bile onu bulup evlerine getiren, sevenin sevdiğini her şeyiyle kabul edişini en güzel şekliyle gösterdi. Bir erkeğin klasik geleneksel mottolara takılmadan karısına sahip çıkışının, kadının da geçmişini saklamadan ayakta duruşunun anlatıldığı özel bir işti Beyaz Gelincik. Bu sebeplerle Mustafa ve Meryemce’nin aşkları asla unutulmayacak.

  • Asuman ve Ramazan (Hazal Çağlar-Cihat Süvarioğlu)/ Gönül Dağı

Gönül Dağı’nın marjinal çifti Asuman ve Ramazan’ın hikayesinden etkilenmeyen var mıdır? Hiç sanmıyorum. Aslına bakacak olursanız hikayeleri klasik başladı. Zengin kız ve fakir oğlan. Kız belediye başkanın eğitimli görgülü kızı. Oğlan da arkadaşlarıyla icat peşinde koşan klasik Anadolu erkeği ama buradaki özellikli durum kızın şımarık, oğlanın da egosundan sevgisini harcayacak durumda olmaması. Ramazan çok renkli, elinin değdiği hayatı da renklere boğan bir adam. Asuman’ın hayatı da tam tersi, renksiz, mutsuz bir hayatı var. Ramazan’ı bu denli sevmesinin sebebi de bu. Ramazan çok seven ama asla rahatsız etmeden seven biri. Yani sevdiği için bozkırın ortasına kafe açacak kadar güzel seven, Asuman’ın etrafında dönen bir adam. Asuman da onun bu saf sevgisine karşılık verince ikisinin hayatı da aşkla güzelleşiverdi. Aşkın kendisinin birleştirdiği kalplerin hiç ayrılmayacağına inanıyorum ben, ya siz?

  • Eylül ve Mert (Hazal Ergüçlü-Taner Ölmez)/MEDCEZİR

Gelelim Medcezir dizisinin tatlı çifti Eylül ve Mert’e. Mert, Yaman gelene kadar evinden çıkmayan, oyunlarıyla mutlu ve kendi hayalinde Eylül’ü seven bir adamdı. Mert, Yaman sayesinde dahil olduğu Eylül’ün hayatının hemen baş köşesine oturamadı ama aslında Eylül’e çok özlediği ve kaybettiğini düşündüğü bir şeyi verdi. Eylül çocuk yaşta annesini kaybeden bir kız ve aslında taktığı o acımasız, kötü kız maskesi tamamen korunma amaçlıydı. İşte Eylül o maskeyi Mert’in yanında hiç takmadı, ihtiyacı yoktu. Mert Eylül’e çocukluğunu, Eylül de Mert’e sevgisini verdi. Onlar en az dizinin esas çifti kadar sevildiler. Eylül ve Mert şimdi ne yapıyorlar bilmiyorum ama bence kesinlikle çocukları ve hayal dünyalarıyla harika bir hayat sürüyorlardır.

  • Aybike ve Berk (Melis Minkari-Recep Usta)/ Kardeşlerim

Kardeşlerim dizisinde bir çok çift ve birçok aşk olsa da bu dosyaya almak için Berk ve Aybike’yi uygun bulduk. Okulun gerçek kötü çocuklarından Berk ve sert, kuralcı ve dürüst Aybike arasında bir aşk hikayesi doğacağına inanın inanmazdım. Berk’i değiştiren Aybike, Aybike’yi de zengin sınıfına ayrı bir gözle bakmasını sağlayan Berk oldu. İnişli,çıkışlı hikayelerinde onlar hep birbirlerini buldular. Hikaye sonunda bu aşkla devam ederler mi bilmiyorum ama kötü duygularla başlayan sevgiler, karşı tarafın kötü taraflarını önceden bilme şansı elde edildiği için daha sağlam olur. Aybike Berk’in içinden bambaşka bir adam ortaya çıkardı. Aybike ve Berk tüm farklılıklarına rağmen birlikte olmayı başardılar. Aşkın her hali güzeldir demiştim değil mi?

  • Beliz ve Ferman (Onur Tuna-Hazal Türesan)/Mucize Doktor

Mucize Doktor’un cool çifti Beliz ve Ferman’ı da elbet unutmadık. Alfa çift olarak tanımlayabileceğimiz ikili tüm farklılıklarına rağmen birlikte olmayı başarmışlardı. İş ve kariyer odakları zaman zaman aralarına girse de günün sonunda her birlikte olmayı başaran çift, dizideki esas çift kadar sevilmişti. Özellikle de Ferman’ın Beliz’e güveni, nahif sevgisi, Beliz’in her koşulda Ferman’ın yanında olması ve gün sonunda hep birbirlerini seçebilmeleri çok sevilmişti. Ekranda ad güzel bir uyum yakalayan bu güzel ikiliyi listemize almasak olmazdı.

  • Aylin ve Soner (Farah Zeynep Abdullah-Mete Horozoğlu)/Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Ah aşk, sen nelere kadirsin? İşte bu söz Aylin ve Soner’i tam anlamıyla tanımlayan cümle. Onların aşkı imksansıza yakındı. Aylin, Soner’in kardeşinin aşkıydı ve olmazdı ama işte gönül de ferman dinlemez. Aylin hayatının en zor, en kötü zamanlarında hep Soner’e sığındı, onunla mutlu oldu. İkisi tüm olmazlarına rağmen mücadele ettiler ve kazandılar. Ya da öyle sandılar çünkü Aylin sevdikleri için kendini yok sayacak bir kadındı ve sevdiği adam için yaptıkları kızı için yapacaklarının sadece işaretiydi. Aylin bebeği için bile isteye ölüme gitti ve en sonunda Soner’e altında ezildiği bir kalp, sorumluluğunu verdiği bir kız çocuğu bıraktı. Soner ve Aylin her türlü engele rağmen aşklarına sahip çıktılar. Siz de çok geç olmadan sevdiğinize sahip çıkın bence, yoksa çok geç olabilir.

  • Canan ve Selim (Ali Atay- Funda Eryiğit)/ Son Yaz

Ah Son Yaz, ah kalbimizin unutulmaz çiçeği…Bu listeyi hazırlarken ilk aklımıza onlar geldi. Canan ve Selim’in unutulmaz aşkları ve bir adamın tamamen yok olmasına sebep olan bir kara sevdaydı bu. Canan hem Son Yaz Evreni’nin hem de Selim’in aydınlık yüzüydü. Selim’in ayakta durmasına, bunca kötülüğe tek başına direnmesine dayanaktı. Selim evine giderken biliyordu, sevdiği oradaydı. Orada olmasa bile “anahtar saksının altında” onu bekliyordu. Canan’ı korkunç bir şekilde kaybettiğinde artık Selim’den geriye sadece koca bir cenaze kaldı. Aşkının gidişiyle tükendi ve aydınlıkta kalmasının bir anlamı da yoktu bu yüzden karanlığa geçti. Aşk hep güzeldir ama bir kalbe yerleşip de yarım kaldığında o insanın hayatını kaydıracak kadar büyük bir boşluğa sebep olabilir. Canan ve Selim  Son Yaz’ın aydınlık tarafı bizim de kalbimizin en değerlilerindendi. Asla unutmayacağız.

  • Aksel ve Melis ( Ozan Osmanpaşa- Yağmur Tanrısevsin)/ Güneşi Beklerken

Aşk her zaman ilk görüşte başlamaz bazen de yaraları sarar. Zor zamanlarda başlar bazı aşklar ve zamanla güçlenir. Melis, Kerem onu terk ettiğinde bir daha asla sevilmeyeceğini düşünürken Aksel’in onu hayattaki herkesten daha fazla sevebileceğini hiç düşünmemişti. Aksel çok seviyordu ama tehlikeliydi de bu sevgi. Aksel içindeki terk edilmişlik duygusunu bir kez de Melis’le yaşadığına inandığı için aslında onu çok kötü bir sona sürüklüyordu, Melis onu kollarından tutup da hayata bağlamasaydı çok daha kötü bir sona gidecekti. Aksel hikayenin kötüsü olsa da Melis’in yanında daha iyi birine dönüşüyordu ve en sonunda da bu sevgisinin karşılığını aldı. Aksel aşkla iyileşenlerden arkadaşlar, ötesi var mı?

  • Savaş ve Nazlı ( Burcu Özberk-Berk Atan)/ Güneşin Kızları

Gelelim Güneşin Kızları dizisinin tatlı ve cefakar çifti Savaş ve Nazlı’ya. Savaş nahif , romantik ve belki de uzunca bir zaman aşkını beklediği kızın kendisini sevdiğini sanacak kadar iyi bir çocuktu. Nazlı da tam tersi hayata karşı hep sert ve dik durmak zorunda kalmış bir kızdı. İkisinin yolları kesiştiğinde aslında ne Savaş ne de Nazlı böylesine bir aşık olacaklarını tahmin edemezlerdi. Nazlı sevgisini korumanın sadece mücadeleden geçtiğine inanıyordu ama Savaş ona incitmeden, sakince sevmenin de yolunu gösterdi. Nazlı da sevdikleri için her şeye rağmen mücadele etmeyi Nazlı’dan öğrendi. Birbirlerini tamamlayarak bir vücut oldular. Aşkın en güzel hallerinden değil midir bu?

  • Eylem ve Fethi (Meriç Aral- Burak Sevinç)/SÖZ

Söz dizisinin unutulmaz çifti Eylem ve Fethi’yi hatırlıyor musunuz? Yabancı ajan bir kadınla, özel kuvvetlerdeki bir askerin aşkı hiç kolay olmayacaktı ama onlar başardılar. Eylem ve Fethi’nin imkansız başlayan aşk hikayesi aynı bayrağın gölgesinde sırt sırta verilen bir mücadeleyle devam etti. Son ana kadar aynı hilal uğruna hem birbirlerine destek hem de vatanları için siper oldular. Aynı gönül iki sevda için feda edilemezdi ve Fethi en büyük sevdası için şehit düştüğünde arkasında ona kavuşacağı günü beklerken emanetini de taşıyan bir kahraman bıraktı. Eylem ve Fethi’yi unutmamız asla mümkün olmayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s